top of page
Vyhledat

Proces Změny
Dnes jsme opět po šesti týdnech otevřeli Shalu, a tak mi nedalo, abych se nezamyslela nad uběhlým časem koronových prázdnin. Každý nastalou situaci vnímáme nějak, na každého působí to, co se děje kolem nás, jiným způsobem. Pro všechny však toto období přináší změnu globálních rozměrů a tato zkušenost ovlivní spoustu věcí v nás a kolem nás, systémy, přístupy, nastavení, politické, ekonimické, život na této planetě.. Celý svět čeká, co se bude dít dál a my se tak učíme, ať chceme nebo ne, žít v přítomnosti. Budoucnost, jak někteří říkají, není nejistá. Nejistota je v nás, protože se nemáme na co upínat a přicházíme tak o pocit kontroly.


Kolektivně procházíme procesem probuzení, popisovaným v mnohých védických textech, který nemá v historii této planety a vesmíru obdoby. Čtyři období cyklu, které se dokola opakují, Satya yuga, Treta yuga, Dvapara yuga a Kali yuga. Jeden cyklus trvá 25.920 let. Satya yuga je vrcholem duchovního rozkvětu, harmonie a vědomí, doba ve které žili osvícení mistři jako Patanjali nebo Vyasa, doba kdy byly sepsány Védy a lidé žili ve stavu Samadhi. Každé další období přinášelo úpadek, až ke Kali yuga, kde lidé přestali následovat svoji Dharmu, přestali být spojení se svým vnitřním já, nemoce, nepravda, války a predátorství byly běžné, příroda umírala. Po době úpadku se opět vše začalo zvedat, Dvapara yuga, Treta yuga.., až zpět k rozkvětu, Satya yuga, a tak dále dokola. My se nyní nacházíme na konci Kali yuga a postupně se naše kolektivní vědomí začíná probouzet.


Do hlavy mi opakovaně chodí zpodobnění Fénixe, bájného ptáka, který nejdříve padne do ohně, na dno, aby poté mohl povstat z popele a vznést se vzhůru v nové podobě. Stejně jako výše popsané yugy jde o přirozený cyklus přírody a vesmíru, cyklus proměny. Avšak čím je momentální situace vyjímečná je, že se v ní nacházíme všichni zároveň, hromadný proces prozření. Vyhlášení nouzového stavu nám přineslo příležitost zastavit se a vyčistit vše nedokončené, nevyřešené, odstranit nepotřebné, aby pád Fénixe, nemusel být z tak vysoké výšky. Bylo nám dáno několik měsíců navíc pro vnitřní práci.


Proces transformace je něco, co nemůžeme mít pod kontrolou, nikdy nevíme kdy začne a kdy zkončí. Stejně tak si nevybíráme scénář, nemáme kontrolu nad tím, jak se proces odehraje. Většinou ho provází určité trauma, nebo dramatický děj (pád na dno), transformujeme něco z původní podoby do podoby nové. Proto, pokud někdo říká, že se těší, až koronová situace zkončí a věci se vrátí zpět do normálu, by měl zvážit pravděpodobnost, že se věci zpět již nikdy nevrátí. Tento proces nastal proto, aby se věci mohli změnit, z toho jak byly dříve, do nové podoby. Toto je duchovní proces, který když se započne, musí být dokončen, s naší spoluprací nebo bez ní.506 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

تعليقات


bottom of page