AKCE

Z důvodu COVID vládních opatření je SHALA do odvolání ZAVŘENÁ. 

Kurzy a lekce se konají ONLINE.

ÚVOD DO ASHTANGY JÓGY

kurz pro začátečníky ONLINE LIVE

ONLINE KURZ LIVE

Zavření Shaly má přece jen i nějaká pozitiva!

Díky nastalé situaci jsme převedli náš studenty oblíbený Kurz Začátečníků - Úvod do Ashtangy do ONLINE verze. 

Kurz vám během dvou týdnů dá základy jógové praxe tak, aby jste poté mohli samostatně praktikovat. Přidat se mohou úplní začátečníci a ti, kdo by si rádi zopakovali základy. Jedná se o kurz v přímém přenosu (ne ze záznamu).

Cena: 1.200 Kč

* 6 60-ti minutových lekcí 3x týdně během dvou týdnů

* další 2 týdny online praxe podle lekcí v rozvrhu

* studijní materiál formou článků a videí

pondělí, středa, pátek

16:00 - 17:00

30/11 - 11/12 2020 (2 týdny)

+ další 2 týdny neomezených lekcí online LIVE (mysore nebo vedené lekce podle rozvrhu)

level 1​

cena: 1.200 Kč

lektorka: Denisa Sengerová

Online lekce jsou LIVE (ne ze záznamu). Denisa vás bude opravovat a dohlížet na vaši praxi. Počet studentů je omezený, aby mohla být zachována kvalita výuky.

Po skončení kurzu máte možnost praktikovat další dva týdny zdarma jakékoliv online lekce podle našeho rozvrhu (mysore nebo vedené lekce).

Součástí kurzu je studijní materiál, články a instruktážní videa.

Ashtanga je denní praxe, začínajícím praktikantům doporučujeme cvičit alespoň 3x týdně. Ze začátku praxe není tak dlouhá a je proto jednodušší vytvářet si v týdnu čas a dostat se na podložku alespoň na několik minut. Postupem času (za několik týdnů, měsíců..) mohou noví praktikanti přidávat další dny praxe. Tři dny v týdnu jsou dobrým startovním bodem, vaše tělo si na praxi lépe zvykne a pravidelnost vám pomůže se zapamatováním ásán a vinyas. 

 

V kurzu si podrobně vysvětlíme pozice První Série (Primary Series), pozdravy slunce, stojné pozice, několik prvních pozic v sedě a závěrečné tři ásany. Dále probereme trishtana metodu - stavební kameny ashtangové praxe, ujjayi dýchání, drishti (místa pohledu), vinyasy (propojení mezi ásanami), bandhy, filosofii, teorii, základy pranayami a meditace.

Více info..

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo v kurzu budete mít potvrzené po zaslání částky na náš účet číslo 499953002/5500. Do poznámky k platbě uvádějte název kurzu. V potvrzovacím emailu vám zašleme přístupové údaje pro online lekce, které budou probíhat přes Zoom.

led class.jpeg

SATSANG online

povídání u čaje

Satsangy jsou v Shale (ne)pravidelná setkávání u čaje, po sobotních vedených lekcích na vybraná témata z oblasti ásanové praxe, anatomie, filosofie, teorie.. Satsangy vede učitel ranního mysore programu a jsou určeny všem praktikantům shaly (jak ranního, tak večerního mysore nebo kurzů a vedených lekcí) a všem, kteří se zajímají o ashtangovou praxi (i mimo Shalu).

Tentokrát bude Satsang v Shale i on-line.

 

datum bude upřesněno

11:00 - 12:00

učitel: Denisa

Cena: příspěvek 200 Kč 

(Praktikanti Shaly, kteří vlastní platné členství/permanentku mají Satsang zdarma, stejně tak účastníci sobotní vedené lekce, kteří platí drop-in za lekci).

Registrace pro on-line účast

ASHTANGA 

roční škola vzdělávání

SHALA Prague pro vás připravuje celoroční školu vzdělávání, která bude pokrývat základy jógové praxe formou ashtangy. Setkání budou víkendového formátu jednou za měsíc nebo dva měsíce. Obsahem bude ásanová část s podrobným popisem jednotlivých pozic, základy anatomie a ostatní části osmivětvé jógy jako pranayama, meditace, základy ashtangové praxe - vinyasa metoda, adjustmenty, sanskrit, chanting, některé kryje, filosofie, indická mytologie a mnohé další. V osnovách této školy bude to, co si myslíme, že by měl obsahovat ucelený dlouhodobý vzdělávací program, určený praktikantům všech úrovní včetně učitelů. Zatím se nejedná o akreditovaný program. 

Ásanová část bude vyučována převážně skrze Primary Series, neboli První Sérii, která je základním stavebním kamenem ásanové praxe ashtangy, od které se všechny další série a pozice odvíjejí. 

Podrobné prozkoumání celé této série, všech ásán, jejich správného provedení, odpovídajících vinyas (přechody mezi pozicemi), částečné přihlédnutí k anatomii. 
Zblízka se podíváme na všechny ásany tak, abychom začali vidět spojitosti, souvislosti a návaznosti. Každá pozice má propojení s některou další. Také se zaměříme na jednotlivé vinyasy, vstupy a výstupy z nich v souvislosti s dechem a počtem v sasnskrit, tak abychom mohli vnímat meditativní aspekt praxe. Vysvětlíme si jak efektivněji používat bandhy a jaký vliv má na praxi správné použití těchto energetických zámků. Uplatníme drishti, nejen pro každou pozici a vinyasu, ale podíváme se jak nás směr pohledu vnitřně ovlivňuje a k čemu tato technika slouží. Částečně bude probrána také Druhá Série, neboli Nadi Shodhana.

Může být užitečné pro mimopražské studenty, kteří nemají učitele, praktikují doma a chtěli by mít ucelenější přehled o ashtanze a józe. Vhodné pro všechny pokročilosti studentů, bez ohledu na to, kterou sérii praktikují.

 

VÍKEND I. ZRUŠEN! (prozatím čekáme s vypsáním termínů, až bude jasněji, od kdy mohou jógová studia opět otevřít)

 

Lektorka: Denisa Sengerová

Předběžné vyjádření zájmu zasílejte přes Rezervace

Ashtanga Yoga Shala v tradici R. Sharath Jois and Sri K. Patthabi Jois

SHALA Prague

Trojanova 18, Praha 2

shalaprague@gmail.com

 

rezervace:

shala.rezervace@gmail.com

Bankovní spojení:

499953002/5500

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon