AKCE

ÚVOD DO ASHTANGY JÓGY

kurz pro začátečníky

Seznámení se základními pozicemi První Série (Primary Series), podrobné vysvětlení pozic, Trishtana metody, filosofie, meditace a pranayamy. Kurz studenty připravuje na samostatnou mysore praxi. Kurz se skládá z několika vedených lekcí jednou/dvakrát týdně a dvou mysore lekcí (mysore lekce si můžete vybrat v kterékoliv ranní nebo večerní lekci v rámci trvání délky kurzu).

Na kurz Úvod do Ashtangy (level 1) navazuje kurz Začátečníci - Pokračování (level 2), do kterého se hlásí zvlášť.

Více info...

 

2020

TERMÍN IV. 

Kurz Začátečníci

varianta A

ČTVRTKY

17:30 - 19:00

24/9 - 26/11/ 2020 (10 lekcí + 2 mysore lekce)

level 1​

cena: 2.880 Kč

lektorka: Denisa Sengerová

Kurz je možné navštěvovat i v ONLINE verzi

varianta B - intenzivní 

ÚTERKY a ČTVRTKY

Úterky Vedená Třetina První Série 

19:00 - 20:00

(opakovací lekce pro probranou látku ze čtvrtečního kurzu)

29/9 - 1/12 (10 lekcí)

lektorka: Kristýna Vacková

Čtvrtky kurz s Denisou viz výše

cena: 4.700 Kč (10 lekcí úterky, 10 lekcí čtvrtky, 2 mysore lekce)

TERMÍN I. 

leden 2021

Úplní nováčci mohou s ashtangou začít také přímo v mysore lekcích (za podmínky, že budou do praxe chodit minimálně 2-3x týdně). 

led class.jpeg

VEDENÁ TŘETINA PRVNÍ SÉRIE

nová lekce

Od září jsme do rozvrhu zařadili novou lekci určenou začínajícím praktikantům ashtangy. Vedená lekce ashtangy tradičním způsobem, pozdravy slunce, pozice ve stoje, několik pozic v sedě a závěrečné tři ásany. Lekce obsahuje ásanovou část kurzu začátečníků level 1.

Do lekcí mohou přijít i úplní začátečníci, kteří by si rádi vyzkoušeli jak vypadá ashtanga (Protože do mysore lekcí není možné přijít jen na jednu lekci, pokud student nemá vlastní praxi, je možné využít této lekce).

Rozvrh

úterky 19:00 - 20:00

začínáme 15/9

ceny platné podle ceníku

(lekce může být zároveň součástí Kurzu Začátečníků IV.

lektorka: Kristýna Vacková

SHALA SLAVÍ 5. NAROZENINY

oslava

V září oslavíme 5 let od založení Shaly!

Děkujeme všem studentům, kteří nám pomáhají utvářet prostor Shaly.

Přijďte s námi oslavit toto malé výročí.

sobota 19. září 2020 

15:00

ASHTANGA 

celoroční škola vzdělávání

SHALA Prague pro vás připravuje celoroční školu vzdělávání, která bude pokrývat základy jógové praxe formou ashtangy. Setkání budou víkendového formátu jednou za měsíc nebo dva měsíce. Obsahem bude jednak ásanová část s podrobným popisem jednotlivých pozic, dále základy anatomie a ostatní části osmivětvé jógy jako pranayama, meditace, základy ashtangové praxe - vinyasa metoda, adjustmenty, sanskrit, chanting, některé kryje, filosofie, indická mytologie a mnohé další. V osnovách této školy bude to, co si myslíme, že by měl obsahovat ucelený dlouhodobý vzdělávací program, určený praktikantům všech úrovní včetně učitelů. Nejedná se o akreditovaný program. 

Ásanová část bude vyučována převážně skrze Primary Series, neboli První Sérii, která je základním stavebním kamenem ásanové praxe ashtangy, od které se všechny další série a pozice odvíjejí.

Podrobné prozkoumání celé této série, všech ásán, jejich správného provedení, odpovídajících vinyas (přechody mezi pozicemi), částečné přihlédnutí k anatomii. 
Zblízka se podíváme na všechny ásany tak, abychom začali vidět spojitosti, souvislosti a návaznosti. Každá pozice má propojení s některou další. Také se zaměříme na jednotlivé vinyasy, vstupy a výstupy z nich v souvislosti s dechem a počtem v sasnskrit, tak abychom mohli vnímat meditativní aspekt praxe. Vysvětlíme si jak efektivněji používat bandhy a jaký vliv má na praxi správné použití těchto energetických zámků. Uplatníme drishti, nejen pro každou pozici a vinyasu, ale podíváme se jak nás směr pohledu vnitřně ovlivňuje a k čemu tato technika slouží. 

Může být užitečné pro mimopražské studenty, kteří nemají učitele, praktikují doma a chtěli by mít ucelenější přehled o ashtanze a józe. Dostatek informací mohou rozhodně načerpat i studenti, kteří praktikují dále než první sérii.

 

VÍKEND I.

14. - 15. listopad 2020

sobota 11:00 - 17:00

neděle 10:00 - 16:00

Další termíny budou vypsány průběžně. V případě nastalých změn z důvodu koronové situace se budou víkendy konat online. 

 

Cena: zvýhodněná 3.600 Kč (při platbě do 31/10)

          plná 3.900 Kč (při platbě od 1/11)

 

Lektorka: Denisa Sengerová

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Pro rezervaci místa uhraďte částku převodem na účet číslo 499953002/5500. Do poznámky k platbě uveďte název akce. 

Ashtanga Yoga Shala v tradici R. Sharath Jois and Sri K. Patthabi Jois

SHALA Prague

Trojanova 18, Praha 2

shalaprague@gmail.com

 

rezervace:

shala.rezervace@gmail.com

Bankovní spojení:

499953002/5500

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon