AKCE

ÚVOD DO ASHTANGY JÓGY
kurz pro začátečníky

led class.jpeg

Seznámení se základními pozicemi První Série (Primary Series), podrobné vysvětlení pozic, Trishtana metody, filosofie, meditace a pranayamy. Kurz studenty připravuje na samostatnou mysore praxi. 

Na kurz Úvod do Ashtangy (level 1) navazuje kurz Začátečníci - Pokračování (level 2), do kterého se hlásí zvlášť.

Více info...

2022

TERMÍN IV. 

 

Beginners Course in English 

date & time TBC

4 weeks (4 classes), 90 min/class

level 1

teacher: Rebecca Newbold

If interested tell us (via Rezervace/booking) what time you prefer (morning 10 - 11:30 or afternoon 15:30 - 17:00 weekdays or late morning weekends Sat or Sun)

Zameškané lekce kurzu je možné nahradit v běžných lekcích podle rozvrhu, kde vás látku doučíme.

Úplní nováčci mohou s ashtangou začít také přímo v mysore lekcích (za podmínky, že budou do praxe chodit minimálně 2-3x týdně). 

VEDENÁ PRVNÍ SÉRIE + 1/2 DRUHÉ SÉRIE
vedená lekce

První série ashtangy následovaná polovinou druhé série vedená tradičním způsobem v Sanskrit. Pro pravidelné praktikanty ashtangy. Sobotní vedená lekce vychází z praxe v mysore lekcích, praktikanti praktikují po svoji poslední pozici z mysore lekcí (nebo z domácí praxe). Pozice druhé série jsou určeny praktikantům, kteří je pravidelně cvičí ve své praxi.

Do rozvrhu zařazujeme pravidelné vedené lekce druhé série ashtangy, jednou za 6 týdnů. Ze začátku budou pozice přidávané k vedené lekci první série. Postupem času, až bude více praktikantů praktikujících druhou sérii, bude vedená lekce druhé série samostatně.

Tradiční vedená lekce je důležitou součástí praxe ashtangy a praktikanti by ji měli vedle samostatného mysore stylu pravidelně praktikovat. Vedená lekce studenta učí správné vinyasy, pravidelný a hlubší dech (většinou máme všichni tendenci ve vlastní praxi v některých pozicích zůstávat déle a nebo z některých pozic rychle zmizet), pokoru následováním počítání učitele, správné vinyasy a počítání v Sanskrit.

sobota 21/5  2022, 8:00 - 9:30

s Denisou Sengerovou

 

Do lekce se hlašte přes MindBody aplikaci. Ceny podle ceníku, drop-in 300 Kč.

Fei Dwipada.jpg

SATSANG
povídání u čaje

Satsangy jsou v Shale (ne)pravidelná setkávání u čaje, po sobotních vedených lekcích na vybraná témata z oblasti ásanové praxe, anatomie, filosofie, teorie.. Satsangy vede učitel ranního mysore programu a jsou určeny všem praktikantům shaly (jak ranního, tak večerního mysore nebo kurzů a vedených lekcí) a všem, kteří se zajímají o ashtangovou praxi (i mimo Shalu).

sobota 21/5  2022, 10:00 - 11:30

s Denisou Sengerovou

 

Vstup zdarma. Není třeba se registrovat, rovnou přijďte.

Image by 五玄土 ORIENTO

KRANTI (KPJAYI certified) at SHALA Prague

over two weeks of workshops and mysore classes

Kranti is one of a few teachers in the world certified by the KPJAYI Institute (now Sharath Yoga Centre) in Mysore, India to teach the ashtanga method. He will be teaching at SHALA Prague in June 2022 for two weeks, morning mysore and weekend workshops.

6 - 18 June 2018 

This is a very special opportunity for ashtanga practitioners to have a certified teacher to come as a visiting teacher for a longer period of time and lead a regular mysore program. Take benefit of practicing with a certified teacher.

More info..

Please register through Rezervace/Bookings. Your place will be confirmed after receiving your payment by bank transfer to 499953002/5500. Or pay via MindBody app.

kranti-krantivira-gallery_17.jpg

ROČNÍ ŠKOLA VZDĚLÁVÁNÍ 
 

Roční Škola Vzdělávání je dlouhodobý intenzivní kurz, který prohloubí vaše znalosti jógy a ukotví vás ve vaší praxi. Výuka je postavena na všeobecných základech jógy, ásanová část bude vyučována formou ashtangy. Kurz je určen všem praktikantům jógy (viz. podmínky pro přijetí do kurzu), kteří chtějí prohloubit praxi a znalosti jógy, učitelům jógy a aspirantům na učitele.

Setkávat se budeme formou prodloužených víkendů jednou za měsíc, celkem 8 víkendů.

 

Obsahem bude ásana, pranayma, meditace, anatomie, fyziologie, filosofie, základy ashtangové praxe - vinyasa metoda, adjustmenty, metodika výuky, asistování, mentoring, sanskrit, chanting, některé kryje, indická mytologie a mnohé další. 

Ásanová část bude vyučována převážně skrze První Sérii, která je základním stavebním kamenem ásanové praxe ashtangy, od které se všechny další série a pozice odvíjejí. 
 

 

září 2022 - červen 2023

Lektorka: Denisa Sengerová

Předběžné vyjádření zájmu zasílejte přes Rezervace

Podrobné info..

morning mysore.JPG

STORNO PODMÍNKY

 

Kurzy a workshopy: všechny platby kurzů a workshopů jsou závazné, nevratné a nedají se přesouvat do jiných období. Kurzy se musí zaplatit a vychodit celé.

 

Pobyty: storno pobytu 30 a více dní před začátkem akce je ve výši 50% zálohy. Storno pobytu 29-0 dní před začátkem akce je ve výši 100% zálohy. Výměna osob je možná kdykoliv.