top of page

ZAČÁTEČNÍCI

Kurz: Úvod do Ashtangy Jógy

Tento kurz je určený pro úplné začátečníky a pro ty, kteří by se rádi blíže seznámili se systémem Ashtangy jógy.

Kurz trvá měsíc a skládá se z osmi vedených lekcí jednou týdně a dvou Mysore lekcí, které si můžete vybrat v kterýkoliv termín během délky trvání kurzu. V lekcích si postupně osvojíte první část pozic První Série ve správném pořadí, příslušné vinyasy (přechody mezi pozicemi), úvod do pranayami a meditace, teorii a filozofii. Výhodou kurzu je čas věnovaný teoretické části, na kterou v mysore lekcích není vyhrazený čas.

Nový termín a více informací zde.

Mysore styl

Jako začátečníci můžete rovnou skočit do ranních nebo večerních mysore lekcí. Mysore styl je ojedinělý způsob výuky. Je to důvod, proč ashtanga jde tak rychle do hloubky a způsobuje v lidech tak velké pozitivní změny. Mysore styl je pro každého, včetně úplných začátečníků.

Více o Mysore stylu zde

Podmínkou účasti v mysore lekcích, pokud jste úplný začátečník, je docházet do praxe alespoň 3x týdně (ranní mysore) nebo 1-2x týdně (večerní a dopolední mysore). 

Aktuální rozvrh zde

Workshop: Úvod do Ashtangy Jógy

4-hodinový víkendový seminář, během kterého se naučíte základy První Série Ashtangy jógy, principy tohoto systému, Ujjayi dýchání, bandhy, drishti a základy filosofie. Workshop je často rozdělen na dvě části po čtyřech hodinách, první obsahující první polovinu První Série a druhou zaměřenou na druhou polovinu První Série. Workshopy jsou pořádány také mimo Prahu. Workshop je spíše určen studentům, kteří nejsou z Prahy nebo nemají možnost pravidelné docházky a pravidelného studia s učitelem.

Pokud byste chtěli workshop uspořádat ve vašem městě, kontaktujte nás na shalaprague@gmail.com.

Víkendová akce

Výborný a velice příjemný způsob jak proniknout do tajů jógy a systému ashtangy. Všechny pořádané víkendy jsou konány v sattvickém prostředí v přírodě s vegetariánskou/veganskou stravou podporující praxi jógy. Velkou výhodou víkendového pobytu je možnost jít opravdu dovnitř sebe.

Viz. Akce

Retreat

Retreat je prodloužený víkend, který pořádáme jednou do roka.

Viz. Akce

Vedená lekce

Vedená lekce je důležitou součástí ashtangové praxe a měla by se praktikovat jedenkrát týdně (při denní praxi ashtangy, kdy ostatní dny v týdnu jsou mysore styl). V Shale máme pro začínající studenty pravidelnou vedenou lekci poloviny První Série ve středy od 17:30.

V ashtanze učitel nepředcvičuje, vedené lekce pouze předříkává a má proto čas sledovat studenty a pomáhat jim do jednotlivých pozic. Ashtanga se učí jako série, ve které jsou pozice vždy ve stejném pořadí. 

Viz. Rozvrh

 

Moc rádi vás vítáme na stránkách SHALY a vážíme si toho, že jste k nám našli cestu. 

Pokud jste nikdy předtím jógu nebo ashtangu nedělali, máte na výběr

z několika způsobů, jak začít:   

bottom of page