TEAM

Denisa Sengerová

MYSORE PROGRAM DIRECTOR

Denisa založila Shalu Prague v září 2015, poté co byla ve stejném roce Sharathem Joisem autorizována učit metodu ashtangy. Protože součástí přijmutí autorizace je založit vlastní shalu v místě bydliště, netrvalo toto dlouho.

Denisa se k józe dostala náhodou, když ještě žila v Londýně a snažila se najít způsob, jak si doléčit operované koleno, kdy chození od jedné fyzioterapie ke druhé přestávalo fungovat. "Náhodou" objevila ranní mysore program a Cary Perkins se stala její první učitelkou na další 4 roky. Během této doby jí Denisa začala asistovat. Součástí splnění podmínek pro asistování bylo mimo jiné jet do Mysore studovat se Sharathem. Tam odjela v prosinci 2012 a od té doby tam jezdí každoročně. Mezitím se přestěhovala z Londýna, kde žila 11 let a pracovala jako módní návrhářka, zpátky do Prahy. Svůj čas tráví učením ashtangy a šířením této metody, provozem Shaly a rodinným životem s Daliborem a třemi dětmi, Emily, Prokym a Jonym. 

GUEST TEACHER

Robin Ward

Robin is a gentle and nurturing teacher of the Ashtanga method, with a deep respect for the purity of this practice. She passes the teachings on with care and precision, believing that the benefits come from consistent and sustainable effort in the traditional way. Robin started practicing yoga when she was 18 years old. She is a dedicated student of R. Sharath Jois. Receiving the traditional Authorization of KPJAYI to teach this method has been an incredible blessing, which then allowed Robin to assist Sharath in the KPJAYI Shala in Mysore, India.

Over the years, Robin has taught in many different places, including Dubai, Bali, The Philippines, Malaysia, Singapore, Germany and more. She loves teaching both beginners and experienced practitioners. She has also taught people from various backgrounds such as athletes, pregnant women, people of all ages and people with serious illnesses. She assists her students with their individual needs in order to promote physical, emotional and spiritual balance in their contemporary lifestyles. She believes this traditional practice to be a fundamental catalyst for growth, when practiced daily.

 

It was planned for Robin to teach the morning mysore program during February - August 2020 and then to continue again from October 2020. However due to the current situation we are working out when Robin can return.

IMG_0783.jpeg

TEACHERS

Fei Fei

Feifei has started her yoga journey in 2015. After attending various yoga classes, she eventually fell in love with Ashtanga yoga. Joining a yoga conference in Dujianyuan, China in June 2015 and being able to practice
under the guidance of Sharath Jois and a selected group of assistants, has had a deep impact on her understanding of yoga. Before committing to a daily practice with her teacher Yan, Feifei has spent a week in Bali studying with a certified teacher Mark Robberds and it was at that 
time she truly realized that this ancient practice is what she would pursue in her future. After studying daily with her teacher Yan and progressing at an impressive pace, she started assisting her and began to deepen her understanding of postures, philosophy and breathing techniques. Participating in a series of workshops led by experienced teachers including Kranti, Mark Robberds, Dany Sa, practicing daily and assisting her teacher were all important parts of her journey and at the end 2017, Feifei’s life took her from China to Europe, Prague where she continues her yoga journey and hopes to pass on her knowledge onto students, deepening her personal practice and study along the way.

Fei teaches evening mysore and sometimes subs morning classes.

"Většinu života pro mě hráli nejdůležitější roli koně. Ze začátku koně obecně, pak mnoho let zejména jeden mohutný bílý hřebec. Ten mi ukázal, jak jemně se dá komunikovat s půltonovým koněm, který má na hodně věcí vlastní názor. Dostávali jsme se spolu do stavu, kdy pro nás oba neexistovalo nic kolem, pouze pohyb a vzájemná komunikace. Báje o kentaurovi nejsou jen tak..
Po přestěhování do Prahy šlo jezdectví stranou a mě najednou začali z kancelářské práce bolet záda. Nebyla jsem na to zvyklá, začala jsem hledat řešení. Našla jsem. Nejdřív Power jógu, později jsem objevila Aštánga Vinjásu, kterou od té doby praktikuji. Záda rychle bolet přestala, ustali i moje zažívací potíže a začala jsem objevovat co vše moje tělo dokáže.
Jako bonus jsem poznala jakou moc má nade mnou moje roztěkaná mysl a jak s ní pracovat. Hodně poučné. Začala jsem zažívat podobný stav, jaký jsem poznala na koni. Není nic jenom já, já jsem nic a zároveň jsem všechno kolem, jsem toho součástí. Už není já jsem, už je pouze „jsem“, bytí.

 

S Kristínou se můžete potkat ve večerních mysore lekcích, kurzů začátečníků a příležitostně, když supluje ranní mysore. 

Kristína Jakubíková

ASSISTANTS

Ester Novotná

Ester jógu objevila před několika lety, kdy hledala kompenzaci k jednostranným sportům. Postupem času se pro ní praxe stala denním rituálem, příkladem pozitivní disciplíny a možností ponořit se do svého nitra. Věří, že jóga léčí nejen tělo, ale i duši.

Ke své denní ashtangové praxi Ester také studuje Indologii na Universitě Karlově.

500h RYT certifikace 

Ester asistuje v ranních mysore lekcích a příležitostně supluje mysore lekce.

Martina Pacovská

Martina je studentkou doktorského studia Andragogiky, aktivní hráčkou golfu, učitelkou němčiny. Mimo jiné pracuje pro hotelový a golfový klub v Praze. Po letech docházení na různé komerční lekce jógy, objevila Asthanga Vinyasa jógu. V létě 2018 navštívila Mysore a měla možnost praktikovat pod vedením Sharatha Joise. V Mysore studovala také indickou filozofii s profesorem M.A. Narasimhanem a jógové sútry s doktorkou M.A. Jayashree, dále pak Sanskrit s Laksmishem.

 

"Jsem nesmírně vděčná, že mám možnost praktikovat v Shala Prague s úžasnou učitelkou Denisou. Namasté."

Martina asistuje v ranních mysore lekcích a příležitostně supluje některé mysore lekce.

profile photo.jpg

Annie Suchá

Annie se s jógou potkala v roce 2009 během studií v Innsbrucku. Od tradiční hatha jógy, přes dynamické styly jako vinyasa flow nebo jivamukti, se dostala až k Ashtanga józe, do které se zamilovala v roce 2015. Od té doby měla možnost praktikovat a  účastnit se workshopů s několika inspirativními učiteli, jako Philippou Asher, Krantim, Larugou Glaser, Markem Robberdsem nebo Kino MacGregor. V březnu 2019 Annie poprvé odjela studovat do Mysore pod vedením Sharatha Joise.

 

Kromě své denní ashtangové praxe se Annie věnuje práci s paragrafy :-). Ve volném čase ráda cestuje, tráví čas aktivně na horách, nebo v přírodě obecně.

 

Annie asistuje v ranních mysore lekcích.

profile pic1.jpg

Anastasia Gräber 

Anastasia praktikuje denní ashtangovou praxi několik let, během kterých prošla změnami v praxi díky těhotenství, zdravému porodu a post-partum. Čas mimo shalu tráví se svou dcerou Zoë a rodinou.

 

Anastasia asistuje v ranních mysore lekcích a učí některé večerní mysore lekce.

Anastasia preg padmasana1.jpg

DALŠÍ JÓGOVÉ STYLY

Kristýna Vacková 

"Od svých pěti let jsem se věnovala baletu a modernímu tanci v Plzni. Neuměla jsem si představit den bez pohybu, tento čas však díky pracovním a studijním povinnostem nadešel. A tak jsem objevila jógu.. možnost protáhnout se, posílit tělo a zklidnit mysl. Postupem času jsem našla mnohem víc, jóga přestala být o fyzickém cvičení, ale o novém životním stylu. Absolvovala jsem první lektorský kurz v Karma Yoga a poté odjela do Mysore v Indii, kde jsem zakotvila u svého učitele Hatha jógy Acharya Venkateshe. Zde jsem našla jógu v té nejčistší podobě, laskavou a oproštěnou od moderních přístupů. Proto se k němu každoročně vracím, naposledy tuto zimu, kdy jsem dokončila 300 hodinový učitelský kurz, věnovaný specificky ženskému zdraví. Mimo hatha jógy mi před dvěma lety učarovala ashtanga pro svůj komplexně  propracovaný systém, kde si mé srdce získalo více KPJAYI učitelů - v Čechách patří velké díky Denise Sengerové, v zahraničí Lise Ogletree či Evě Zikis. Jako doplnění k yangové ashtangové praxi jsem zvolila cestu relaxační yin jógy, kde jsem se naučila zastavit a naslouchat svému tělu a mysli. 

 

Všechny směry jógy zformovaly moji učitelskou praxi do směru pochopení a respektu indivdiuálních potřeb každého z nás a také toho, že jóga by kromě té tvrdé dřiny měla být odlehčená, měli bychom se s ní zasmát a nebrat se vždy úplně vážně:)"

Kristýna učí středeční Vinyasa Flow. Vidět ji také můžete praktikovat v ranních mysore lekcích.

L1001698_edited.jpg

Gabriela Havlová 

"Celý můj život mě doprovází pohyb. Hrála jsem závodně basketbal a od malička se spíše zaměřovala na míčové hry. Až postupem času jsem se začala věnovat tvarování postavy a to fit boxem, kruhové tréninky i aerobic. 

Vnímám tři nejdůležitější body v mém životě: Odcestování na rok do Sydney, kde jsem nejen strávila a zažila neuvěřitelné chvíle, ale hlavně našla jedno z mých největších uspokojení a to běh. 

Dále nalezení sebe v pracovní rovině, tak aby mě práce těšila a byla jsem v ní úspěšná. A v neposlední řadě jóga. Nedokážu si už život bez jógy představit. Ukázala mi klid, spojení mysli, duše a těla. V józe neexistuje porovnávání se, ale pochopení, posouvání svých hranic. Otevřela mi hluboký pohled do mého těla, jak funguje, jaké má klady, ale i zápory. 

Nejkrásnější na józe je to, že to není sport do vyčerpání, ale primárně meditace, dýchaní, uklidnění nitra, nalezení sebe samého a pak teprve přichází pot a asány.  

Jsem vděčná, že jsem mohla odcestovat na měsíc do posvátného města Risikesh v Indii a tam absolvovat kurz 200RYT. 

Tento kurz mi dal zkušenosti, ale hlavně utvrdil v tom, že hodnoty které jsou hluboko ukotvené v celé její filozofii jsou správné. Já je ctím a snažím se, aby byly v mém životě obsažené.

Styly které mám nejraději jsou hatha, vinyasa, ale i astanga. Mé hodiny jsou dynamické, doprovázené mantrami. Zaměřuji se na správné dýchání, postavení v pozicích, posouvání svých hranic a pochopení možností. 

Můj záměr je, abychom všichni odcházeli uvolnění, protažení, ale i zpocení. S pocitem vděčnosti za své tělo i život.

Gábi učí pondělní Vinyasu.

Yoga Asana

Katka Dymáková

"Jógu jsem si zamilovala ve svých 18 letech v Londýně, kde jsem několik let žila. Od začátku jógu vnímám nejen jako pouhé cvičení těla, ale jako nástroj jak zklidnit mysl, vrátit se sama k sobě, jako cestu k vnitřní vyrovnanosti a spokojenosti. Prastará filosofie jógy je dodnes platná a využitelná ve všech situacích každodenního života. Ctím její hodnoty a řídím se jejími zásadami ve vztahu k sobě i k okolí."

Katka studovala Fakultu humanitních studií UK, zaměření psychologie. Vzdělání „o člověku“ si doplnila o východní učení. Splnila si dávný sen a odcestovala do Rishikeshe – posvátného města na úpatí Himalájí, kde absolvovala Yoga Teacher Training RYT200. V Indii také absolvovala kurz ajurvédské marma masáže.

 

Katka učí vinyása, hatha a yin jógu. Její lekce vinyásy jsou dynamické a tématicky zaměřené, lekce hatha jógy jemnější s větším prostorem pro hlubší protažení, pranajámu a meditaci. Yin jóga má velmi klidný charakter, pozice jsou drženy po několik minut, tento styl jógy pomáhá prohlubovat hybnost kloubů a uvolňovat pojivové tkáně, na emocionální úrovni pak ztišit naší mysl a odbourat stres. Dále vede speciální lekce pro ženy po porodu. Sama je maminkou dvou dětí a jóga ji provázela oběma těhotenstvími i obdobími po porodu.

Ve svých hodinách ctí filosofii jógy, respektuje možnosti a pocity studentů, zaměřuje se na správné provedení jednotlivých ásan a propojení dechu, mysli a pohybu.

Katka učí večerní lekci Vinyasa jógy.

IMG_4234.jpg