TEAM

Denisa Sengerová

MYSORE PROGRAM DIRECTOR

Denisa založila Shalu Prague v září 2015, poté co byla ve stejném roce Sharathem Joisem autorizována učit metodu ashtangy. Protože součástí přijmutí autorizace je založit vlastní shalu v místě bydliště, netrvalo toto dlouho.

Denisa se k józe dostala náhodou, když ještě žila v Londýně a snažila se najít způsob, jak si doléčit operované koleno, a kdy chození od jedné fyzioterapie ke druhé přestávalo fungovat. "Náhodou" objevila ranní mysore program a Cary Perkins se stala její první učitelkou na další 4 roky. Během této doby jí Denisa začala asistovat. Součástí splnění podmínek pro asistování bylo mimo jiné jet do Mysore studovat se Sharathem. Tam odjela v prosinci 2012 a od té doby tam jezdí každoročně. Mezitím se přestěhovala z Londýna, kde žila 11 let a pracovala jako módní návrhářka, zpátky do Prahy. Svůj čas tráví učením ashtangy a šířením této metody, provozem Shaly a rodinným životem s přítelem Daliborem a jeho třemi dětmi, Emily, Prokym a Jonym. 

GUEST TEACHER

Dylan Bernstein

Dylan is delighted to reach out to yoga practitioners across the globe. He has helped to build bustling, supportive and ongoing Mysore communities in Hong Kong, Istanbul and Bali. In addition to running stable Ashtanga programs, he has taught workshops and high-level immersions in dozens of locations worldwide. 

 

A lifelong interest in Asian philosophy, culture and poetics brought him to reside throughout Asia, where he has maintained his home base since 2001. He has learned immensely both by travelling widely and by living in Vietnam, India, Bali and Hong Kong. In addition to time spent in Mysore with Shri K Pattabhi, Saraswati and Sharath Jois, Dylan has been blessed to connect with many other dear senior teachers. Time spent working and residing in the monasteries of Venerable Thích Huyền Diệu has also proven immensely insightful.

 

Dylan holds a Master’s Degree in Buddhist Studies, has been authorised to teach Ashtanga by the Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute and even has the highest certification available from Yoga Alliance stashed away in a drawer somewhere.

 

A student of teaching techniques, Dylan has a background in pedagogy and cognitive development. His classes are designed to put students into direct contact with their own true internal teachers. Yoga has never been limited to āsana for Dylan and yet, he values the critical role that the physical practice can play in bringing light to one’s whole being.

 

Dylan teaches the morning mysore program during September - first part of December 2019

TEACHERS

Kristína Jakubíková

"Většinu života pro mě hráli nejdůležitější roli koně. Ze začátku koně obecně, pak mnoho let zejména jeden mohutný bílý hřebec. Ten mi ukázal, jak jemně se dá komunikovat s půltonovým koněm, který má na hodně věcí vlastní názor. Dostávali jsme se spolu do stavu, kdy pro nás oba neexistovalo nic kolem, pouze pohyb a vzájemná komunikace. Báje o kentaurovi nejsou jen tak..
Po přestěhování do Prahy šlo jezdectví stranou a mě najednou začali z kancelářské práce bolet záda. Nebyla jsem na to zvyklá, začala jsem hledat řešení. Našla jsem. Nejdřív Power jógu, později jsem objevila Aštánga Vinjásu, kterou od té doby praktikuji. Záda rychle bolet přestala, ustali i moje zažívací potíže a začala jsem objevovat co vše moje tělo dokáže.
Jako bonus jsem poznala jakou moc má nade mnou moje roztěkaná mysl a jak s ní pracovat. Hodně poučné. Začala jsem zažívat podobný stav, jaký jsem poznala na koni. Není nic jenom já, já jsem nic a zároveň jsem všechno kolem, jsem toho součástí. Už není já jsem, už je pouze „jsem“, bytí.

 

S Kristínou se můžete potkat ve večerních mysore lekcích, kurzů začátečníků a příležitostně, když supluje ranní mysore. 

Fei Fei

Feifei has started her yoga journey in 2015. After attending various yoga classes, she eventually fell in love with Ashtanga yoga. Joining a yoga conference in Dujianyuan, China in June 2015 and being able to practice
under the guidance of Sharath Jois and a selected group of assistants, has had a deep impact on her understanding of yoga. Before committing to a daily practice with her teacher Yan, Feifei has spent a week in Bali studying with a certified teacher Mark Robberds and it was at that 
time she truly realized that this ancient practice is what she would pursue in her future. After studying daily with her teacher Yan and progressing at an impressive pace, she started assisting her and began to deepen her understanding of postures, philosophy and breathing techniques. Participating in a series of workshops led by experienced teachers including Kranti, Mark Robberds, Dany Sa, practicing daily and assisting her teacher were all important parts of her journey so far and at the end 2017, Feifei’s life took her from China to Europe, Prague where she continues her yoga journey and hopes to pass on her knowledge onto students, deepening her personal practice and study along the way.

Fei teaches the evening mysore and sometimes subs the morning classes.

ASSISTANTS

Annie Suchá

Annie se s jógou potkala v roce 2009 během studií v Innsbrucku. Od tradiční hatha jógy, přes dynamické styly jako vinyasa flow nebo jivamukti, se dostala až k Ashtanga józe, do které se zamilovala v roce 2015. Od té doby měla možnost praktikovat a  účastnit se workshopů s několika inspirativními učiteli, jako Philippou Asher, Krantim, Larugou Glaser, Markem Robberdsem nebo Kino MacGregor. V březnu 2019 Annie poprvé odjela studovat do Mysore pod vedením Sharatha Joise.

 

Kromě své denní ashtangové praxe se Annie věnuje práci s paragrafy :-). Ve volném čase ráda cestuje, tráví čas aktivně na horách, nebo v přírodě obecně.

 

Annie asistuje v ranních mysore lekcích.

Ester Novotná

Ester jógu objevila před několika lety, kdy hledala kompenzaci k jednostranným sportům. Postupem času se pro ní praxe stala denním rituálem, příkladem pozitivní disciplíny a možností ponořit se do svého nitra. Věří, že jóga léčí nejen tělo, ale i duši.

Ke své denní ashtangové praxi Ester také studuje Indologii na Universitě Karlově.

500h RYT certifikace 

Ester asistuje v ranních mysore lekcích.

Martina Pacovská

Martina je studentkou doktorského studia Andragogiky, aktivní hráčkou golfu, učitelkou němčiny. Mimo jiné pracuje pro hotelový a golfový klub v Praze. Po letech docházení na různé komerční lekce jógy, objevila Asthanga Vinyasa jógu. V létě 2018 navštívila Mysore a měla možnost praktikovat pod vedením Sharatha Joise. V Mysore studovala také indickou filozofii s profesorem M.A. Narasimhanem a jógové sútry s doktorkou M.A. Jayashree, dále pak Sanskrit s Laksmishem.

 

"Jsem nesmírně vděčná, že mám možnost praktikovat v Shala Prague s úžasnou učitelkou Denisou. Namasté."

Martina asistuje v ranních mysore lekcích a učí některé večerní lekce.

Anastasia Gräber 

Anastasia praktikuje denní ashtangovou praxi několik let, během kterých prošla změnami v praxi díky těhotenství, zdravému porodu a post-partum. Čas mimo shalu tráví se svou dcerou Zoë a rodinou.

 

Anastasia asistuje v ranních mysore lekcích a učí některé večerní mysore lekce.

"S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2010. Zkoušela jsem různé jógové směry, měla jsem však pocit, že mi v každém z nich něco chybí… Až do roku 2015, kdy jsem narazila na systém ashtanga vinyasa jógy. Byla to láska na první pohled. Po první mysore lekci jsem se cítila, jako kdybych se konečně vrátila domů. Jako kdyby konečně zapadl poslední dílek puzzle a všechno začalo dávat dokonalý smysl. Od té doby praktikuji ashtangu denně, podle tradice. Největším důkazem toho, jak tento systém funguje, je pro mě moje vlastní zkušenost hluboké vnitřní transformace, kterou díky této praxi zažívám. Již třikrát jsem navštívila indický Mysore, abych mohla čerpat moudrost a inspiraci přímo u zdroje. Jsem vděčná svým učitelům v Indii. Věřím, že jóga je účinným nástrojem ke zlepšení kvality života a pomáhá nám nalézt prostor pro lásku a harmonii uvnitř nás.

Maria Savčenko

DALŠÍ JÓGOVÉ STYLY

Katka Dymáková

"Jógu jsem si zamilovala ve svých 18 letech v Londýně, kde jsem několik let žila. Od začátku jógu vnímám nejen jako pouhé cvičení těla, ale jako nástroj jak zklidnit mysl, vrátit se sama k sobě, jako cestu k vnitřní vyrovnanosti a spokojenosti. Prastará filosofie jógy je dodnes platná a využitelná ve všech situacích každodenního života. Ctím její hodnoty a řídím se jejími zásadami ve vztahu k sobě i k okolí."

Katka studovala Fakultu humanitních studií UK, zaměření psychologie. Vzdělání „o člověku“ si doplnila o východní učení. Splnila si dávný sen a odcestovala do Rishikeshe – posvátného města na úpatí Himalájí, kde absolvovala Yoga Teacher Training RYT200. V Indii také absolvovala kurz ajurvédské marma masáže.

 

Katka učí vinyása, hatha a yin jógu. Její lekce vinyásy jsou dynamické a tématicky zaměřené, lekce hatha jógy jemnější s větším prostorem pro hlubší protažení, pranajámu a meditaci. Yin jóga má velmi klidný charakter, pozice jsou drženy po několik minut, tento styl jógy pomáhá prohlubovat hybnost kloubů a uvolňovat pojivové tkáně, na emocionální úrovni pak ztišit naší mysl a odbourat stres. Dále vede speciální lekce pro ženy po porodu. Sama je maminkou dvou dětí a jóga ji provázela oběma těhotenstvími i obdobími po porodu.

Ve svých hodinách ctí filosofii jógy, respektuje možnosti a pocity studentů, zaměřuje se na správné provedení jednotlivých ásan a propojení dechu, mysli a pohybu.

Katka učí večerní lekci Vinyasa jógy.

Kristýna Pejchová

"Již od dětství se věnuji hudbě, tanci a pohybu. Slovo jóga mě vždy neuvěřitelně přitahovalo. Až mě tato síla přivedla do indického Rishikeshe, kde jsem objevila tajemství a krásy této pradávné techniky. Dále jsem studovala jógu i zde v Praze a měla jsem tu čest na své cestě potkat mnoho výborných učitelů. S láskou a pokorou chci předávat a sdílet to, co mne činí šťastnou. A tak přivést k radosti a ke štěstí každého z vás."

Kristýna učí večerní lekci Vinyasa jógy.

Ashtanga Yoga Shala v tradici R. Sharath Jois and Sri K. Patthabi Jois

SHALA Prague

Trojanova 18, Praha 2

shalaprague@gmail.com

 

rezervace:

shala.rezervace@gmail.com

Bankovní spojení:

499953002/5500

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon