top of page

MYSORE  ETIKETA

Respektujte prosím vztah učitele-žáka a řiďte se tím co vám váš učitel říká.

*

Informujte předem svého učitele pokud máte nějaká zranění nebo zdravotní komplikace, která ovlivňují vaší praxi.

*

První den praxe v Shale prosím praktikujte Primary Series.

*

Během praxe striktně dodržujte tradiční sérii ashtangy. Nepřidávejte, nevynechávejte pozice a vinyasy nebo jiným způsobem neupravujte vaší praxi. Jestliže vám však váš učitel pozmění praxi (ze zdravotních nebo jiných důvodů), následujte jeho instrukce. Pokud jste v Shale poprvé a z nějakého důvodu nemůžete následovat tradiční sérii, promluvte si nejdříve s učitelem. 

*

Podložku si položte ve stejném směru jako podložky ostatních studentů. Pomůžete tím v místnosti zachovat rovnováhu.

*

Pokud nově příchozí hledá místo na svojí podložku a vy máte kolem sebe místa dost, vyjděte mu vstříc tím, že se posunete.

*

Udržujte prosím vaše tělo, oblečení a podložku v čistotě. Součástí ashtangové tradice je se před a po praxi vysprchovat. Nepoužívejte pro praxi parfémy nebo jiné deodoranty. Tato praxe je hluboce čistící.

*

V Shale jsou k dispozici podložky. Pokud naší podložku chcete použít, přineste si prosím z hygienických důvodů vlastní jógový ručník nebo kobereček, který dáte přes podložku. Po použití podložku otřete čistícím sprejem (modrá sklenice v polici nad podložkami).

*

Během praxe nepomáhejte ostatním studentům. To je práce učitele a asistentů.

*

Nikdy si nepřidávejte sami ásany. Počkejte až je dostanete od vašeho učitele.

*

Boty a ego nechte na recepci. Vypněte si mobilní telefony. Do místnosti pro praxi vstupujte naboso. Všechny věci si nechte v šatně (včetně přezůvek, láhve s vodou, mobilního telefonu atd.).

*

Před praxí alespoň 2-3 hodiny nejezte. Po praxi pijte hodně vody. Před ranní praxí nejezte vůbec.

*

V místnosti pro praxi nemluvte, soustřeďte se pouze na vaší praxi. Vyjímkou jsou dotazy k učiteli, které se týkají vaší praxe.

*

Buďte připraveni, že se zapotíte. Noste si sebou do místnosti na praxi ručník na utření.

*

Pokud se cítíte během nebo po praxi emocionálně (smutek, zloba, úzkost, radost...), snažte se akceptovat všechny emoce, které se dostávají na povrch. Jestliže je toto moc těžké, promluvte si s vaším učitelem. 

*

Nepodceňujte hloubku ashtangy. Tato metoda je velice efektivním terapeutickým nástrojem k práci na sobě - jak po fyzické, mentální, emocionální a energetické stránce.

*

Neobávejte se kdykoliv obrátit na vašeho učitele s dotazy a otázkami.

bottom of page