top of page

POPIS  LEKCÍ

MYSORE STYL

 

Mysore styl je tradiční způsob jakým Ashtangu jógu vyučoval Sri K. Pattabhi Jois, díky kterému se Ashtanga rozšířila po celém světě. Mysore je město v jižní Indii, kde Pattabhi Jois žil a kde založil KPJAYI Institut, který nyní vede jeho vnuk Sharath Jois.

 

Učitel v těchto hodinách nepředcvičuje, což mu dává možnost věnovat se více studentům, opravovat je a dostávat je do jednotlivých pozic (adjustment). Studenti cvičí svým tempem až po svojí poslední ásanu. Série cviků se učí pozice po pozici, podle schopností jednotlivých studentů. Novou pozici dostanete ve chvíli, kdy jste na ni fyzicky a mentálně připraveni.

 

Tento styl výuky je vyjímečný a velice účinný. Mysore lekce mají kvalitu soukromých hodin, kde má učitel čas na osobní přístup ke každému studentovi. Tento systém je mimo jiné vhodný pro žáky s chronickými zraněními nebo zdravotními obtížemi, protože nemusejí následovat tempo vedené hodiny a učitel má čas jim ukázat upravené cviky, vhodné právě pro ně.

 

Lekce jsou určeny pro všechny úrovně pokročilosti včetně těch, kteří se s jógou chtějí seznámit poprvé. Od studentů se očekává, že na lekce budou chodit pravidelně, aby si mohli vytvořit svojí vlastní jógovou praxi a zapamatovat si, jak cviky následují. 

 

Do lekce můžete přijít v jakýkoliv čas - platí pouze pro Mysore styl (vymezený pro lekci), tak abyste si stihli odcvičit svojí praxi.

VEDENÁ LEKCE

Úvod do Ashtangy - kurz pro začátečníky

(level 1)

Pokud jste začátečník a necítíte se na přímý skok do mysore lekcí, můžete začít tímto kurzem, který vás připraví na samostatnou praxi. Probereme základy ashtangy, pozice ve stoje a v sedě. V kurzu je také více času na teoretickou a filozofickou část a vysvětlení ostatních aspektů jógy, nejen ásanové praxe. Podrobné info ke kurzu zde.

Začátečníci - pokračování

(level 2)

Tento kurz navazuje na kurz Úvod do Ashtangy a doučíme se zde několik dalších pozic v sedě a pozice ze závěrečné části. Po dokončení kurzu budete znát polovinu První Série. V kurzu je čas a prostor na podrobné vysvětlení pozic, vyzkoušení jednotlivých modifikací, teorii a filosofii.

Polovina První Série

(level 3)

Vedená lekce poloviny První Série až po pozici Navasana. Úroveň mírně pokročilá, začátečníci se však této lekce mohou také zúčastnit, pokud jsou fyzicky zdatní a dokážou pozice okoukat. V ashtanze učitel nepředcvičuje, aby mohl více času věnovat studentům. Ásany jsou sestaveny do série a mají vždy stejné pořadí. Učitel předříkává názvy pozic a počítá vinyasy v Sanskrit.

Celá První Série

Vedená lekce celé První Série. Úroveň mírně pokročilá až pokročilá. Lekce není určena úplným začátečníkům. Předpokladem pro tuto lekci by měla být pravidelná mysore praxe.

V sobotu máme vedenou lekci Celé První Série v Sanskrit tradičním způsobem. Tato lekce je určena studentům mysore programů nebo těm kteří mají vlastní samostatnou praxi. 

Všechny lekce jsou English friendly.

Na všechny lekce se prosím předem rezervujte.

bottom of page