KURZ ÚVOD DO ASHTANGY

2020

TERMÍN III. 

Letní Kurz Začátečníci

ČTVRTKY

2/7 - 3/9 (9 lekcí + 2 mysore lekce)

17:30 - 19:00

level 1-3

cena: 2.880 Kč

lektorka: Denisa Sengerová

Kurz je určen úplným začátečníkům, stálým začátečníkům a těm, kteří by rádi oprášili své znalosti jógy. Do kurzu se mohou také hlásit účastníci kurzu Termín II. jako kompenzaci za přerušný kurz z důvodu korony.

TERMÍN IV. 

Kurz Začátečníci

varianta A

ČTVRTKY

17:30 - 19:00

10/9 - 12/11/ 2020 (10 lekcí + 2 mysore lekce)

level 1​

cena: 2.880 Kč

lektorka: Denisa Sengerová

varianta B - intenzivní 

ÚTERKY a ČTVRTKY

V úterky Vedená Třetina První Série, 19:00 - 20:00, která bude sloužit jako opakovací lekce pro probranou látku ve čtvrtečním kurzu.

lektorka: Kristýna Vacková

Čtvrtky kurz s Denisou viz víše

cena: 4.900 Kč

Kurz Úvod do Ashtangy jógy je vhodný pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty a je strukturovaný tak, aby seznámil účastníky s tímto systémem.

 

Z důvodu obsáhlosti látky je kurz rozdělen do několika částí:

Kurz Začátečníci (level 1)

Pokračování Kurz Začátečníci (level 2)

Kurz Začátečníci Mírně pokročilí (level 3)

Podrobně si vysvětlíme část pozic první série (pozdravy slunce, pozice ve stoje, pozice v sedě a závěrečné pozice), včetně modifikací (pro studenty se zraněními a zdravotními komplikacemi). Účastníci získají přehled o základech filozofie (8 větví jógy), správném dýchání, jednotlivých vinyasách (přechody mezi pozicemi), pranayamě a meditaci. 

Ashtanga se vyznačuje dynamičností, kterou přináší integrace vinyas (proskoky) mezi jednotlivými ásanami. Slovo ashtanga se dá přeložit jako "osm větví", které jsou morálním a etickým kódem, popsaném v historickém textu Patanjaliho Jóga Sutrách.

 

Fyzické pozice (ásany) mají v ashtanze přesnou strukturu, navazují na sebe a jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také nazývá Yoga Chikitsa = jóga terapie. Většina studentů stráví celý život praxí první série, díky její fyzické obtížnosti a nárokům na flexibilitu. Avšak první série je komplexní cvičení.

 

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho místa (drishti). Jóga je mnohem víc, než jen ohýbání těla a schopnost udělat most, provaz nebo stojku na hlavě. Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami, nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Jóga v nás vyvolá vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

 

První zkušenost, kterou většina lidí má (a zůstanou nějakou dobu u cvičení), je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění kardiovaskulárního systému skrze silné pocení - detoxifikace, pokud je praxe prováděna správně. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli nastane vnitřní čištění - transformace. 

Ashtanga testuje hranice naší mysli a těla. Dohromady s pranayamou a meditací nám otevře dveře k hlubokému spirituálnímu procesu. 

 

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo v kurzu budete mít rezervované po uhrazení kurzovné částky převodem na účet číslo 499953002/5500. 

 

Všechny platby jsou závazné, nevratné a nedají se posouvat do dalších období (ani z důvodu nemoci).

Ashtanga Yoga Shala v tradici R. Sharath Jois and Sri K. Patthabi Jois

SHALA Prague

Trojanova 18, Praha 2

shalaprague@gmail.com

 

rezervace:

shala.rezervace@gmail.com

Bankovní spojení:

499953002/5500

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon