top of page

PRODLOUŽENÝ VÍKEND HAMERNICE

retreat ashtanga jógy

datafiles-fotogalerie-super-root-hamerni

Studium jógy je obsáhlé a patří sem mnoho dalších částí, nad rámec fyzické praxe, na které nezbývá mimo běžné lekce tolik času. A tak se můžeme tímto způsobem sejít a přiblížit si i to ostatní. Jako vždy bude čas intenzivně naplněn studiem jógy, prohloubením znalostí, sebereflexí a strávením času s podobně smýšlejícími lidmi v přírodě Orlických hor. Prodloužený víkend je určen všem bez ohledu na pokročilost v józe. 

16. - 19. září 2021  (čtvrtek - neděle)

Cena: 5.840 Kč

Necvičící doprovod: 4.520 Kč

Usedlost Hamernice, Orlické hory

Cena zahrnuje tři noci ubytování, vegetariánskou/veganskou plnou penzi (možnost bezlepkové stravy) podporující jógovou praxi a 4 dny jógy (tři celé dny).

Účastnit se mohou praktikanti všech úrovní pokročilosti od úplných začátečníků bez zkušeností s jógou po pokročilé jogíny.

Protože jsou prostory Hamernice rozsáhlé, může jet i necvičící doprovod.

Usedlost Hamernice

Usedlost se nachází uprostřed krásné přírody Orlických hor, nedaleko městečka Rokytnice v Orlických horách. Prostory budou vyhovovat všem kteří hledají únik a chtějí čas strávit v klidném prostředí, s komfortním ubytováním a velký prostor s osobitou atmosférou. Velkorysé společenské prostory nabízejí kuchyň k vlastní potřebě (nad rámec plné penze, kterou budeme mít) a posezení u krbu.

Součástí objektu je krásná, nově a stylově zrekonstruovaná stodola v zajímavém industriálním stylu, která má v patře velikánský prosklený prostor na praxi s výhledem do okolní přírody. Přízemí stodoly s terasami dokola slouží ke společenským účelům a v našem případě k přednáškám, když počasí dovolí být venku.

 

Možnost využítí zcela nového wellness: sauna, ochlazovací sud, relaxační prostory, Kneippův chodníček, venkovní přírodní jezírko. Součástí prostor jsou rozlehlé zahrady, dětské hřiště, venkovní hřiště (voleybal, nohejbal, fotbal).

Lektorka: Denisa Sengerová

OBSAH

Hlavní náplní jsou jednotlivé části učení v duchu Patanjaliho osmivětvé jógy popsané v Yoga Sutrách. Ásana (fyzická praxe), pranayama, meditace, chanting (předříkávání manter), anatomie, filosofie a další. Tyto techniky nám dají základy jógové praxe. 

ROZVRH

Výuka bude rozdělena na ranní, dopolední a odpolední blok. Každé ráno začneme ásanovou praxí formou mysore nebo vedených lekcí, následovanou pranayamou. Ideální čas pro praxi je za úsvitu, po probuzení, kdy má energie kolem nás největší potenciál. Náš trávicí systém je prázdný a tělo se tak může soustředit na detoxifikaci. Po praxi bude následovat snídaně a filosofie. Po obědě bude čas na osobní volno, užívání přírody v okolí a relax. Pozdní odpolední část obsáhne teorii praxe s praktickými ukázkami a workshopy, anatomii, chanting, meditaci a další moduly, viz. program. Poté večeře.

PROGRAM (pro více info klikněte na jednotlivé řádky):

ČTVRTEK

příjezd 16:00 - 17:00

večerní blok (neásanový) 17:30 - 19:30

večeře 

PÁTEK a SOBOTA

ranní mysore 7:00

začátečníci 9:00

snídaně 8:00 - 10:00 

dopolední blok 10:30 - 13:00

oběd

osobní volno

odpolední blok 15:00 - 19:00

večeře

NEDĚLE

Vedená Primary Series 7:00

Snídaně 9:00

Dopolední blok s občerstvením (namísto oběda) 10:00 - 14:00

Rozloučení a odjezd

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo budete mít rezervované po uhrazení zálohy 2.920 Kč převodem na účet číslo 499953002/5500, do poznámky k platbě uveďte název akce. Zbytek částky se doplácí na místě v hotovosti.  

Storno podmínky: Storno pobytu 30 a více dní před začátkem akce je ve výši 50% zálohy. Storno pobytu 29-0 dní před začátkem akce je ve výši 100% zálohy. Výměna osob je možná kdykoliv.

V případě, že by akce musela být zrušena z důvodu covid pandemických opatření, vám zálohu vrátíme obratem.

pokoj3.jpg
zahrada.png
datafiles-fotogalerie-super-root-mek-259
datafiles-fotogalerie-super-root-mek-2570_-1_-1_11686493_edited.jpg
pokoj2.jpg
společenská místnost_edited.jpg
bottom of page