top of page

PEVNÉ ZÁKLADY

  série víkendových workshopů se

Sandrou Laurencovou

IMG_2555.jpg

Série víkendových workshopů určená všem, kteří by rádi pronikli do tajů ashtangy. Látka je vhodná pro začátečníky i mírně pokročilé praktikanty a bude vyučována praktickou formou.

 

Workshopy budou obsahovat jak ásanovou část, tak teorii, filosofii, anatomii a všeobecný přehled. Sandra bude představovat některé pozice druhé části první první série po Navasana (Yoga Chikitsa) a tématicky čerpat z druhé série ashtangy (Nadi Shodhana).

Cena: 3.900 Kč (všechny 3 workshopy)

jeden workshop: 1.500 Kč

 

TERMÍNY

 

neděle 14. dubna 2024, 13:00 - 16:00

neděle 28. dubna 2024, 9:00 - 12:00

neděle 26. května 2024, 9:00 - 12:00

Lektorka: Sandra Laurencová

Storno podmínky: Platba je závazná, nevratná a nelze přesouvat na pozdější období z žádných důvodů. 

Max. počet 16 lidí.

PROGRAM

WORKSHOP I.

Vinyasa jako plynulost i síla středu

neděle 14. dubna 2024, 13:00 - 16:00

Většina lidí přichází k józe, aby získali flexibilitu. Aby vás však tělo pustilo do větší ohebnosti, musíte jí kompenzovat silou. Proto jsou v ashtanze vinyasy a jiné silové části praxe. V tomto 3-hodinovém workshopu se zaměříme na tento praktikanty opomíjený spojovací prvek ásán. Podíváme se na efektivní použití horních končetin, ramen a svalů v ramenním pletenci pro práci se středem těla. Důležitost síly v ovládání středu těla skrze proskoky, balancování, inverze a soustředěnost (drishti).

WORKSHOP II.

Záklony a rotace jako otevření hranic

neděle 28. dubna 2024, 9:00 - 12:00

Záklony nejen otevírají hrudník, naše srdce a učí nás říci na vše ANO, ale také nás nutí pracovat s páteří, pánví, bedry.. Záklony jsou komplexní pohyby, které vyžadují dobré vnímání vlastního těla, aby si člověk nezpůsobil bolest. Záklony také čistí nervový systém, uvolňují zablokované emoce a pomáhají nám překonávat strach. Je mnoho variací záklonových pozic a my si v tomto workshopu podrobně rozebereme některé z nich. Rotace práci s páteří doplňují a prohlubují. 

Anatomicky se podíváme na páteř, záda, ramena, kyčle, psoas, sakroiliakální kloub a další.

WORKSHOP III.

Vstupní brána do druhé série

neděle 26. května 2024, 9:00 - 12:00

První a druhá série ashtangy se vzájemně doplňují, mají vazby na různých úrovních, první série nás připravuje na tu druhou, zároveň druhá série nám pomáhá prohlu

bovat tu první. Ve workshopu si objasníme jakými proměnami naše tělo praxí prochází a jaké jsou předpoklady a milníky, k posunu do druhé série. Vysvětlíme si proč nám některé pozice připadají náročné a z jakých důvodů byly do praxe "již" první série zařazeny. 

Ásany jako Supta Kurmasana, Garbha Pindasana, Badha Konasana, dropbacks (zvedání se z mostů) pro vás poté budou hračkou :-). Ukážeme si podpůrné pozice jako Raja Kapotasana, pozice na otevření kyčlí, princip nohy za hlavu a mnohé další.

IMG_2560.jpg
IMG_1391.JPG
Sandra asana4.jpeg
bottom of page